Microsoft ESD'nin Avantajları

Microsoft ESD Nedir?

Microsoft ESD (Electronic Software Delivery) kavramının baş harflerinden oluşur. Türkçe’de ‘Elektronik Lisans’ ya da ‘Dijital İndirilebilir Lisans’ olarak tanımlanmaktadır. Microsoft’un Windows ve Office gibi yazılım lisanslarının dijital ortamda satın alınmasına olanak tanır. Fiziksel anlamda bir teslimatın gerçekleşmemesi Microsoft ESD’nin pek çok avantajı sunmasını sağlar.

Microsoft ESD Kullanmanın Avantajları

1. Karlılığı Arttırır

Microsoft ESD ürünleri stok maliyeti oluşturmadığı için yapmanız gereken tek şey müşterilerinize odaklanmaktır. Ayrıca sistemin tamamen elektronik olarak işlemesi mevcut müşterilerinizin lisans yenilemelerini takip etmenize olanak verir. Ayrıca ESD ürünlerinin lojistik maliyet oluşturmaması karlılığı arttıran diğer bir unsurdur. 

2. Daha Hızlı Teslimat

Microsoft Lisans satın almak isteyen bir kullanıcı için Microsoft ESD ile elde edilecek en önemli ayrıcalık daha hızlı teslimin gerçekleşiyor olmasıdır. Zira fiziki bir kutu satın alımında en az 2 iş günü beklemek gerekir. Diğer yandan elektronik lisans alışverişlerinde herhangi bir beklemeye gerek kalmadan siparişten hemen sonra ürünü kullanmaya başlamak mümkündür.

3. Bilgisayarlar Arası Aktarım

Elektronik Lisans kullanmanın bir avantaj da lisansın farklı bilgisayarlarda kullanılmak istendiğinde herhangi bir belleğe gerek kalmaksızın işlemlerin gerçekleştirilebiliyor olmasıdır. 

4. Microsoft ESD Çevre Dostudur

Elektronik Lisans satın almak isteyen tüketiciler için çevre kirliliğini düşünmek söz konusu değildir. Çünkü zaten herhangi bir fiziki teslim gerçekleştirilmeyeceğinden çevrenin kirletilmesi ya da kaynakların boş yere kullanılması söz konusu olmaz. Microsoft ESD’nin hem teknolojik hem de çevresel olarak oldukça avantajlı olmasının sizin için de çok ciddi ayrıcalıkları olacaktır.

Microsoft ESD Ürün Ailesi Nasıl Satın Alınır?

Denge Bilgisayar Microsoft direkt partnerlik anlaşması sayesinde Denge B2B üzerinden Microsoft ESD satın alması yapabilirsiniz. Ayrıca Denge B2B’nin sunduğu DOLP gibi özellikler süreci oldukça kolaylaştırır.


 

Etiketler: Microsoft ESD, Elektronik Lisans