İşletmeler İçin Wifi 6

Aruba WiFi 6 İşletmenizi Nasıl Değiştirebilir?

İşletmeler için güvenilir ve hızlı bir WiFi bağlantısının elzem olduğu artık bir sır değil. Covid sonrası hayatımıza giren video konferans, dijital müşteri deneyimi ve uzaktan çalışma gibi faktörlerden dolayı WiFi altyapısı işletmeler açısından başarılı olmanın bir şartı haline geldi. Günümüzün dinamik iş atmosferi gerek elektronik ortamlarda gerekse de dijital ortamlarda daha iyi müşteri deneyimi sağlamak için daha sağlam ve güçlü ağlar şart. 

WiFi 6 Nedir?

WiFi 6 yoğun kullanım senaryolarında güvenirliği ve verimliliği sağlamak üzere geliştirilmiş bir teknolojidir. WiFi 6 genellikte 802.11ax protokolü olarak da anılmaktadır. Bu standardın son kullanıcılara sağlayacağı farktan ziyade çok sayıda bağlantının eşzamanlı bağlantının gerektiği turizm, eğitim ve ofisler gibi kullanım alanlarında çok daha büyük faydalar yaratır. Bu durum tüm alanlarda faaliyet gösteren işletmeler için WiFi 6’yı ön plana çıkarır.WiFi 6’nın önceki teknolojilere göre en büyük avantajı aynı anda tek kanalda veri alışverişi yapabilmesidir. Dolayısıyla bir WiFi ağına bağlı olan kullanıcı sayısının ağın genel güvenilirliğini ve stabilitesini olumsuz yönde etkilemesi WiFi 6 ile birlikte bir problem olmaktan çok uzakta. Bu sayede işletmelerde kablosuz bağlantı ile düşük gecikme süresine sahip olabilir. 

Avantajlar:

-          WiFi 5’in 3.5 Gb/sn hızının aksine WiFi 6 tüm kanallarda yayın yaptığında maksimum 9.6 Gb/sn hız sunar. Bu da WiFi 6’nın kapasitesinin neredeyse 4 kat daha fazla olduğunu gösteriyor.

-          WiFi 6 %75 oranına kadar daha az gecikme süresine sahiptir.

-          WiFi 6 WPA3 ile tüm zamanların en iyi güvenlik protokolüne sahiptir.

-          WiFi 6 sayesinde mobil cihazların pil ömrü uzar çünkü verimli planlama sayesinde mobil cihazlar daha az kablosuz sinyal aramakla meşgul olurlar.


 

WiFi 6’ya Nasıl Geçilir?

Aruba Instant On serisi sayesinde hızlıca WiFi 6’ya geçebilirsiniz. Her ne kadar WiFi 6 işletmelerin ihtiyacı olan altyapıyı sunsa da küçük işletmeler için bu teknolojik geçişi yönetmek ve sonrasında bakımını yapmak zor olabiliyor. Bunu çözmek adına Aruba’nın Instant On serisi WiFi 6'nın hız, güvenlik ve düşük gecikme süresi gibi faydalarını kalabalık IT ekipleri olmadan hızlı, kolay ve maliyetsiz bir şekilde sağlıyor. Aruba’nın hazırladığı WiFi 6 videosuna göz atabilirsiniz. 

Wi-Fi 6E Nedir? - YouTube

 

Etiketler: Aruba, WiFi 6, işletme, verimlilik, ağ teknolojisi, kablosuz bağlantı, internet hızı, güvenlik, işletme ağı